Menu

Analogowy Świat Marcela

vintage oldtimer retro oldschool analog klasyk

Tanie hobby? Nie słyszałem o takim!

marcel.el

Moi drodzy parafianie... O tym że nie ma taniego hobby chyba nie trzeba pisać. A jak to wygląda przy fotografii klasycznej?
Wczoraj wieczorem otrzymałem moje upragnione aparaty. Jarałem się nimi  jak murzyn bateryjką, za co dostało mi się po uszach od mojej wspaniałej (lecz tego wieczoru odsuniętej na plan dalszy) kobiety. No dobra, mam aparat. Gdyby to była cyfrówka to już bym mógł robić zdjęcia. Ale przecież nie o to chodzi.IMG_20170127_210947
Widoczna po prawej instrukcja ściągnięta z sieci i wydrukowana w pracy jako jedyna kosztowała mnie nic.

Tak więc dziś udałem się na poszukiwania akcesoriów mniej lub bardziej potrzebnych. Ja na te wszystkie przedmioty towarzyszące aparatowi i fotografowi mówię szpej. Pierwsze i podstawowe pytanie: gdzie kupie klisze? Na tak zadane pytanie wujek Google podrzucił mi link do jakiegoś forum. Tam dowiedziałem się że we Wrocławiu (to nie jest małe miasto) jest JEDNO miejsce gdzie warto zajrzeć, na dodatek na drugim końcu miasta. Uznałem że dziś idę po najniższej linii oporu i ruszyłem do najbliższego centrum handlowego bo wiedziałem że jest tam punkt Kodaka. Owszem, jest. Klisze też były. Wyboru już nie. Albo Kodak 200 albo Fuji 200. Oczywiście oba w opcji 24 lub 36 zdjęć. Cena taka sama - 15zł. Kupiłem po jednym w opcji 36. Kto bogatemu zabroni!

Jestem osobą która lepiej przyswaja wiedzę z papieru niż ekranu więc uznałem że zakup jakiegoś czasopisma o fotografii będzie dobrym pomysłem. Przejrzałem cztery, wybrałem jeden. Szukałem gazery o fotografii a nie katalogu aparatów. Bardzo mi się spodobało umieszczanie pod zdjęciami parametrów na jakich dane zdjęcie zostało zrobione. W końcu sam będę musiał to ustawiać. Koszt 164 stronicowego periodyku - 29,99PLN.
IMG_20170127_211551
Mam już skąd czerpać wiedzę, mam klisze i aparat. Piękny aparat! Więc chciał bym żeby dalej był piękny. Torba na aparat.
Tu konieczna była wyprawa do innego centrum handlowego gdzie mieści się sklep, nie dla idiotów. O dziwo mnie wpuścili ;)
Kryteria w doborze torby były proste: aparat ma się mieścić a sama torba ma być tania. Oczywiście zabrałem ze sobą aparaty i zaczęło się przymierzanie. Torba mała - 49 PLNów, Duża - przeceniona z 79 na 39,99 PLNów!
Oto ja! Król wyprzedaży!

Możemy zaczynać.

Posumowanie dotychczasowych kosztów (w przybliżeniu):

PRAKTICA DTL 3                          149,-
AGFA SILETTE Z LAMPĄ               19,-
KOSZT PRZESYŁKI                        15,-
TORBY NA APARATY                     70,-
KLISZE                                            30,-
GAZETA                                          30,-

RAZEM                                          313 PLN. 

© Analogowy Świat Marcela
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci